piątek, 28 maj 2021 20:19

W piątek 28 maja wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń

W piątek 28 maja wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii COVID-19.

 

W związku z wprowadzonymi regulacjami przywraca się możliwość:                                   

  1.   korzystania z obiektów sportowych na otwartym powietrzu, przy czym udostępnia się publiczności nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co czwarte miejsce na widowni, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.
  2. korzystania z pływalni krytej i obiektów sportowych zamkniętych, przy czym basen albo obiekt sportowy udostępnia się liczbie osób nie większej niż połowa obłożenia basenu albo obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.    
  3. organizacji treningów, zajęć i wydarzeń sportowych wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiajacych sport w ramach ligi zawodowej lub zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
    1. prowadzeniu zajęć fitness, pod warunkiem udziału nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15m2 powierzchni.
    2. korzystania z siłowni FIT, pod warunkiem udziału nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15m2 powierzchni.
Czytany 114 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy