piątek, 04 październik 2019 09:25

Rajd Szlakiem Polskich umocnień Polowych z 1939 r.

Pojedziemy szlakiem bunkrów.
Już w najbliższą sobotę kolejna odsłona Powiatowych Rajdów Rowerowych. Tym razem pojedziemy szlakiem bunkrów rozsianych na terenie powiatu bełchatowskiego.

Długo wyczekiwany “Rajd szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 roku” przed nami. Pierwotnie trasą wzdłuż linii wojskowych schronów mieliśmy pojechać ostatniego dnia sierpnia, ale ze względu na kontuzję przewodnika Załogi Rowerowej Zgrzyt i autora książki o podbełchatowskich bunkrach rajd ten został przełożony na październik. Maciek Kuszneruk doszedł już do siebie i w najbliższą sobotę zabierze uczestników rajdów organizowanych przez Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie wspólnie ze Zgrzytem na ciekawą wycieczkę krajoznawczo-historyczną. Przy okazji rowerowej wyprawy będzie można zwiedzić jeden ze schronów i posłuchać opowieści o ich przeznaczeniu i roli jaką pełniły w tragicznych dniach września 1939 roku.
Trasa nie bez przyczyny określona została jako ekstremalna. To najdłuższy z tegorocznych rajdów, liczący ponad 60 km, prowadzący w dużej części leśnymi duktami. Dlatego do udziału w rajdzie zapraszamy doświadczonych rowerzystów. 
Początek rajdu o godz. 11 z parkingu pod Lidlem (skrzyżowanie al. Wyszyńskiego i ul. Wojska Polskiego).

Czytany 37 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy