środa, 04 wrzesień 2019 08:15

Rajd w pięknych okolicznościach przyrody

Wyjątkowe walory przyrodnicze miała sobotnia trasa Powiatowego Rajdu Rowerowego. Mimo upalnej pogody blisko pół setki rowerzystów ruszyło w drogę szosami i leśnymi duktami gminy Kluki i Zelów.

Zgodnie z wcześniejszą informacją rajd, który wyruszył w ostatni dzień sierpnia prowadził trasą zaplanowaną na październikową wycieczkę. Grupa blisko pięćdziesięciu osób wyruszyła w kierunku gminy Kluki, przejeżdżając przez malownicze okolice Wierzchów Parzeńskich, Wierzchów Kluckich, Ciszy, czy Zbyszka. Szosowo-terenowa trasa dała się we znaki rowerzystom w upalny dzień. Sobotni skwar łagodził jednak przejazd terenami leśnymi, a rzucany przez drzewa cień, był zbawienny dla rowerzystów.
Tradycyjne ognisko odbyło się na terenie zelowskiego koła łowieckiego “Matecznik”, skąd rowerzyści, przez Strzyżewice, Zalesną i Emilin udali się w drogę powrotną do Bełchatowa.
Kolejny, przedostatni w tym roku Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się 5 października. Z uwagi na zamianę rajdów, będzie to “Rajd szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 r.”, który pierwotnie miał odbyć się w minioną sobotę. Ekstremalna, terenowa trasa liczyć będzie ok. 60 km.

Galeria : Powiatowy Rajd 

Czytany 50 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 wrzesień 2019 08:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy