czwartek, 08 sierpień 2019 10:40

Rowerem nocą

Wyjątkowy, Nocny Rajd Rowerowy za nami. W takiej scenerii, przy blasku księżyca w ramach Powiatowych Rajdów Rowerowych jeszcze nie jeździliśmy. W nocną wycieczkę udała się duża, prawie 70-osobowa grupa rowerzystów, którzy do domów powrócili dopiero około północy.

Po rajdzie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka oraz lipcowym rajdzie dla pań, z początkiem sierpnia przyszła pora na kolejną tematyczną wyprawę rowerową, którą Powiatowe Centrum Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zorganizowały wspólnie z Załogą Rowerową Zgrzyt. Tym razem rajd odbył się w nocnej scenerii.
Na starcie przy pl. Wolności w Bełchatowie uczestników przywitała Katarzyna Kleska, sekretarz Powiatu Bełchatowskiego. Po oficjalnym otwarciu rajdu uczestnicy, w liczbie blisko 70 rowerzystek i rowerzystów wyruszyli na ok. 25-kilometrową trasę. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić kościół w Postękalicach. Tradycyjne ognisko odbyło się na terenie starej żwirowni. W nocnej otoczce miało swój wyjątkowy klimat.
Po posileniu się kiełbaskami uczestnicy powrócili do Bełchatowie na krótko przed północą.
Kolejny z cyklu Powiatowych Rajdów Rowerowych odbędzie się już 31 sierpnia. Będzie to najdłuższa, ok. 60-kilometrowa i najtrudniejsza, terenowa trasa “Szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 r”. W planach m.in. zwiedzanie jednego z podbełchatowskich bunkrów. Start o godz. 13 z parkingu przy Lidlu.

 ZOBACZ ZDJĘCIA Z RAJDU NOCNEGO

Czytany 37 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy