wtorek, 09 lipiec 2019 08:27

Powiatowy Rajd Rowerowy dla Pań

Aktywny wypoczynek, spora dawka humoru i mile spędzony czas w towarzystwie miłośniczek i miłośników dwóch kółek. Tak wyglądał trzeci z tegorocznych Powiatowych Rajdów Rowerowych, tym razem specjalnie dedykowany dla pań.

Start rajdu uświetniła swoją obecnością Dorota Pędziwiatr, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, która uczestniczkom rowerowej wyprawy rozdała przygotowane na ten dzień upominki. Choć rajd dedykowany był dla kobiet, to na starcie pojawiło się także sporo panów. Niektórym z nich nie zabrakło dystansu do siebie i na rajdzie stawili się w oryginalnych, kobiecych przebraniach.
Przed startem rajdu panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie znakowali rowery chętnym uczestnikom, za co bardzo dziękujemy.
O bezpieczeństwo uczestników rajdu zadbała również firma PAMAX Pagacz - Partner lipcowego rajdu. Kamizelki odblaskowe oraz napój izotoniczny w pakiecie stanowiły w tym dniu obowiązkowe wyposażenie każdej cyklistki.
W tej sympatycznej atmosferze kilkadziesiąt rowerzystek i rowerzystów ruszyło na niezbyt długą, ale też niełatwą trasę. W dużej części prowadziła ona leśnymi duktami. Peleton przejechał m.in. w pobliżu bełchatowskich Ługów w kierunku gminy Kluki. W okolicach Lesiska odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nasyceni uczestnicy i uczestniczki rajdu wrócili pod siedzibę Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przez Emilin i Domiechowice.

Już dziś zapraszamy miłośników rowerowych wypraw z PCS i Załogą Rowerową “Zgrzyt” na kolejny, sierpniowy rajd. Będzie to rajd nocny. Na ok. 20-kilometrową trasę wyruszymy o godz. 20, dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w dobre oświetlenie rowerów. Zapraszamy.

Czytany 69 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 lipiec 2019 05:19
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy