piątek, 28 czerwiec 2019 12:17

Akcja "Bezpieczne wakacje 2019" i Dzień Ratownika w PCS

Profilaktyczna akcja "Bezpieczne wakacje 2019", tradycyjnie połączona z obchodami Dnia Ratownika  Wodnego odbyła się w piątek w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Młodzież uczestnicząca w zajęciach w PCS oraz goście z zewnątrz otrzymali materiały na temat bezpieczeństwa podczas wodnych kąpieli oraz mieli okazję podziwiać sprzęt ratownictwa wodnego.

Skuter wodny i ratownicza motorówka robiły furorę wsród dzieciaków uczestniczących w turnusie "Wakacji z PCS", ale także maluchów z sąsiednich przedszkoli, które odwiedziły w piątek Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Wystawę sprzętu ratownictwa wodnego zaprezentowało Stowarzyszenie Przyjaciół Pływania.

Tradycyjnie w pierwszych dniach wakacji w PCS przeprowadzona została profilaktyczna akcja dotycząca bezpieczeństwa, w tym szczególnie w okolicach akwenów wodnych. Młodzież, która tego dnia odwiedziła PCS oprócz możliwości zobaczenia z bliska pływającego sprzętu ratowniczego, otrzymała także bogato ilustrowane broszury, przystosowane do najmłodszego odbiorcy, które mają promować bezpieczne zachowania nad wodą. Uczestnikom akcji materiały rozdali Dorota Pędziwiatr, Starosta Powiatu Bełchatowskiego oraz wicestarosta Jacek Bakalarczyk. 

Podobne broszury mogą odebrać także wszyscy, którzy dzisiaj skorzystają z pływalni PCS. Materiały dostępne są w kasie basenu. 

Dla młodzieży uczestniczącej w turnusie "Wakacji z PCS" zajęcia na temat bezpiczeństwa przeprowadzili także funcjonariusze bełchatowskiej policji. Opowiadali m.in. o tym aby dzieci nie wdawały się w realacje z nieznajomymi, czy jak zachować się podczas ataku psa. 

Zdjęcia z akcji

Czytany 117 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 czerwiec 2019 16:59
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy