wtorek, 11 czerwiec 2019 05:27

"Królowa sportu" na stadionie PCS

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach U18 i U20 już za nami. W miniony weekend gościliśmy najlepszych juniorów i juniorów młodszych, którzy rywalizowali o efektowne medale mistrzostw województwa.

Dwa dni zmagań, litry wylanego potu, łzy radości i smutku oraz wiele sportowych emocji. Po raz kolejny “królowa sportu” zagościła na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, który coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce na mapie lekkoatletycznych obiektów w regionie, na których odbywają się zawody najwyższej rangi.

Zawody w kategoriach U18 i U20 gwarantowały wysoki poziom rywalizacji sportowej. Dla zawodniczek i zawodników z Łódzkiego miały rangę mistrzostw województwa, ale do rywalizacji mogli też przystąpić sportowcy spoza naszego regionu i z innych kategorii wiekowych, którzy chcieli sprawdzić się podczas zawodów, czy powalczyć o rekordowe wyniki i minima na zawody wyższego szczebla.

Dwudniowe zawody okrasiła słoneczna pogoda. Figla płatał tylko wiatr. Pierwszego dnia był na tyle silny, że wyniki osiągane przez sprinterów i skoczków w dal nie będą uznane za oficjalne.

Na listach startowych zanotowaliśmy ponad 280 osobostartów, rozdaliśmy blisko 40 kompletów medali.
Dla Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przyznanie organizacji zawodów przez Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki jest kolejnym dowodem uznania. Współorganizatorem mistrzostw był także UKS Czempion Bełchatów. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Łodzi, “Promuje Łódzkie” (www.promujelodzkie.pl). Patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr. Partnerem wydarzenia była BEWA Sp. z o.o., która dostarczyła wodę.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć:
dzień 1

dzień 2

 

 

 

Czytany 401 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2019 06:27

Pobierz załączniki:

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy