wtorek, 04 czerwiec 2019 12:50

Słoneczna niedziela z lekką atletyką - czyli POKOLENIA LA za nami

Trzecia edycja Otwartych Amatorskich Mistrzostw Powiatu Bełchatowskiego w Lekkiej Atletyce “Pokolenia LA” już za nami. Swoich sił na stadionie PCS sprawdziło kilkadziesiąt osób. Wiele radości miały także dzieciaki, które wzięły udział w “Krasnal Cross”, pierwszym biegu z przeszkodami dla najmłodszych.

Bieg przez płotki, slalom, skok przez skrzynię, czołganie się, czy bieg przez kurtynę wodną. To tylko niektóre z przeszkód, jakie mieli do pokonania uczestnicy pierwszej edycji “Krasnal Cross”, czyli biegu z przeszkodami dla dzieci, który towarzyszył niedzielnej imprezie sportowej na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Emocji i uśmiechu na twarzach uczestników było co niemiara. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale, a także indywidualne dyplomy z uzyskanymi czasami.
Dorośli w tym czasie rywalizowali już na poważnie w trzeciej odsłonie “Pokoleń LA”. Niektórzy potraktowali udział w zawodach na serio, inni jako formę rozrywki. Do wyboru było siedem konkurencji lekkoatletycznych – biegi na 100m, 400m i 3000m z przeszkodami oraz skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Osobne klasyfikacje w kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć uczestników sprawiły, że tego dnia mieliśmy kilkadziesiąt dekoracji medalowych, a niektórzy okazali się prawdziwymi multimedalistami, zdobywając krążki w kilku konkurencjach.
Wśród nich był m.in. Konrad Owczarek, wychowanek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, były młodzieżowy mistrz Polski w skoku wzwyż i uczestnik mistrzostw Europy seniorów.
Wszyscy mogli poczuć klimat rywalizacji podobnej do profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych. Piękna, słoneczna pogoda i rodzinny klimat zawodów sprawiły, że dopisała frekwencja uczestników. Większość przyznała, że chętnie pojawi się na stadionie także w kolejnej, przyszłorocznej edycji.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć: POKOLENIA LA

Czytany 324 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy