wtorek, 14 maj 2019 09:41

Powiatowy Kurs Samoobrony “Bezpieczna kobieta” rozpoczęty

Rozpoczęła się kolejna edycja Powiatowego Kursu Samoobrony “Bezpieczna kobieta”.

25 pań z powiatu bełchatowskiego rozpoczęło udział w zajęciach, które pomogą im podnieść swoje bezpieczeństwo, unikać zagrożeń i radzić sobie w przypadku napadu czy przemocy domowej.
Pierwsze zajęcia teoretyczne, bardzo istotne dla poznania zasad bezpieczeństwa i prewencji, czyli zdobycia wiedzy o tym, jak unikać sytuacji niebezpiecznych, odbyły się 28 kwietnia. Wykład poprowadzili Państwo Marta i Michał Wąs z Klubu Aikido Aikikai, którzy prowadzą zajęcia praktyczne.

Ubiegły weekend minął na praktyce i poznawaniu podstawowych technik.  Kolejne spotkania przy ul. 1 Maja 1 odbędą się 18 i 19 maja o godz. 16.
Z doniesień wiemy, że kurs jest bardzo pozytywnie oceniany prze Panie biorące w nim udział. Podsumowanie kursu odbędzie się 26 maja o godz. 15:30 w PCS.

PCS w Bełchatowie już po raz drugi organizuje kurs samoobrony dla Pań, który jest kontynuacją kursów organizowanych w latach wcześniejszych przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Liczna obecność pań i niesłabnące zainteresowanie kursem we wszystkich edycjach pokazuje, że istnieje duże zapotrzebowanie na wiedzę i zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie samoobrony.

Oczywiście wszystkim uczestnikom kursu życzymy, aby nabyte podczas zajęć umiejętności nigdy nie przydały się w praktyce.

 

Czytany 179 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy