wtorek, 12 marzec 2019 08:13

Pomoc życie uMILA - podsumowanie

Ponad setka biegaczy, mnóstwo zabawy w sportowym duchu i ponad 7 tys. zł zebranych dla chorego Adasia Maślanki. Tak wyglądała charytatywna akcja "Pomoc życie uMILA – razem biegniemy dla Adasia", która w minioną niedzielę odbyła się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.Dużym organizacyjnym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja "Pomoc życie uMILA – razem biegniemy dla Adasia", która odbyła się na stadionie PCS. Chętnych do tego, aby pobiec w charytatywnym biegu na dystansie jednej mili było więcej niż zaplanowali organizatorzy. Ostatecznie listę startową udało się powiększyć do blisko 130 osób.

Wynik biegu dla większości miał drugorzędne znaczenie. Liczyła się pomoc 3-letniemu Adasiowi Maślance, który cierpi na neuroblastomię – złośliwy rodzaj nowotworu dziecięcego.

Mimo to nie zabrakło wartościowych rezultatów. Zwycięzcą biegu głównego został Michał Olejnik, który uzyskał czas 4 minuty i 35 sekund. Najlepsza wśród kobiet była Oliwia Malinowska (5:46).

Oprócz biegu głównego na jedną milę wystartowały także sztafety rodzinne. Zabawa była przednia. Aby wziąć udział w sztafecie należało zgłosić czteroosobowy zespół, w którym znalazło się przynajmniej jedno dziecko do lat 10 oraz przynajmniej jedna kobieta.

W trakcie wydarzenia odbyły się także licytacje pamiątek, w tym gadżetów i karnetów przekazanych przez PCS. Zakupić można było także kiełbaskę z grilla. Dochód z całej imprezy przeznaczony zostanie na leczenie Adasia Maślanki. Podczas imprezy udało się zebrać ponad 7,2 tys. zł.

Organizatorem zawodów był Klub Biegaczy Spartakus, a współorganizatorem Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Galeria zdjęć i artykuły:

PCS
ddbelchatow.pl
belchatow.naszemiasto.pl
Mieczysław Olejnik
KB Spartaku Bełchatów

 

 

 

 

Czytany 132 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 marzec 2019 09:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy