piątek, 08 marzec 2019 13:15

Charytatywny bieg na jedną milę już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 10 marca stadion Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie będzie miejscem wyjątkowej imprezy biegowej. Będzie można sprawdzić się w biegu na dystansie jednej mili oraz pobiec w sztafecie rodzinnej, a jednocześnie pomóc trzyletniemu Adasiowi, cierpiącemu na ciężką chorobę.
kcja “Pomoc życie uMILA – biegniemy dla Adasia” odbędzie się w niedzielę o godz. 12 na stadionie PCS. Już dwie godziny wcześniej otwarte będzie biuro zawodów, w którym będzie można zapisać się do udziału w biegu. Dystans główny liczy dokładnie jedną milę, czyli ok. 1609 metrów. To cztery okrążenia bieżni stadionu z małym okładem. Dystans do przebycia dla każdego. Chętni mogą też wystartować w sztafecie rodzinnej 4x400m. Sztafeta musi składać się z czterech osób, w tym minimum jednej kobiety i dziecka do lat 10. 
 
Koszt udziału w biegach to 20 zł (mila) i 30 zł (od sztafety). Dochód z biegu w całości przekazany zostanie na leczenie chłopca. Podobnie jak środki uzyskane z licytacji. W trakcie imprezy będzie można bowiem wziąć udział w licytacjach gadżetów, w tym także tych przekazanych przez PCS. W pobliżu stadionu ustawiony zostanie także grill. 
 
Organizatorem wydarzenia jest Klub Biegaczy Spartakus, a Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie – współorganizatorem imprezy. 
 
Adaś Maślanka to dzielny trzylatek, który cierpi na neuroblastomię – złośliwy rodzaj nowotworu dziecięcego.
 
Program zawodów:
➢ 10:00-11:30 – zgłoszenia i weryfikacja zawodników
➢ 12:00 – uroczyste otwarcie imprezy
➢ 12:15 – start biegu na 1 MILE
➢ 13:00 – Start biegu sztafeta rodzinna
➢ 14:00 – licytacja przedmiotów
➢ 15:00 zakończenie imprezy
 
 
 
Czytany 172 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 marzec 2019 13:39
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy