wtorek, 11 grudzień 2018 09:53

Nowy zwycięzca IX Ogólnopolskiego Turnieju Curlingowego

IX Ogólnopolski Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego już za nami. Ok. 150 zawodniczek i zawodników z klubów z całej Polski rywalizowało na tafli lodowiska Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie w czterodniowych zawodach. Najlepsi okazali się reprezentanci Śląska – Curlusy.

Już po raz dziewiąty powiatowe lodowisko PCS stało się areną zmagań curlerów z całej Polski. W dorocznym turnieju o Puchar Starosty Bełchatowskiego rywalizowało ok. 150 curlerów z 36 drużyn. Choć dwie z nich zagrały tylko towarzysko. W meczu gospodarzy turnieju PCS z zaprzyjaźnionym Powiatem Myślenickim, barw którego bronił sam Starosta Józef Tomal wynik miał drugorzędne znaczenie.

Zupełnie inaczej było w rywalizacji turniejowej. Tutaj walka o zwycięstwo trwała do ostatniego kamienia. Niezwykły przebieg miał ostatni mecz między zespołem Curlusów z Warszowic na Śląsku, a łódzkim zespołem Monkey Man. W przedostatnim endzie Curlusy (w składzie Janusz Tomica, Paweł Kłos, Krzysztof Nowak, Marcin Gawlas i Paweł Kuśka) zdobyli aż 5 punktów, czym zapewnili sobie zwycięstwo w meczu 7:6 i triumf w całym turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna Monkey Man, a trzecie “KS Juniorzy”. Bardzo dobre, szóste miejsce zajęła najlepsza bełchatowska drużyna The Gentlemen.

Turniej otworzyła i zamknęła starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr, która wspólnie z Jackiem Bakalarczykiem, wicestarostą bełchatowskim wręczyli medale i nagrody dla najlepszych oraz... “złotą szczotkę” dla ostatniej drużyny zawodów – OOM Dziewczynki.

Do zobaczenia za rok na X jubileuszowym Turnieju Curlingowym Puchar Starosty Bełchatowskiego.
Galeria z turnieju tutaj

Czytany 555 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 grudzień 2018 07:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy