wtorek, 27 listopad 2018 10:39

Setki osób w kaskach na lodowisku

Blisko pół tysiąca osób odwiedziło w niedzielę lodowisko Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Większość łyżwiarzy wzięła udział w naszej akcji bezpieczeństwa i jeździła w kaskach ochronnych na głowę.

"Bezpiecznie na lodzie", z takim hasłem w minioną niedzielę zapraszaliśmy na powiatowe lodowisko PCS wszystkich miłośników łyżew. Tego dnia wszystkich, którzy przybyli poślizgać się na lodowisku zachęcaliśmy do zakładania kasków.

Jazda w kasku ochronnym na lodowisku PCS obowiązkowa jest dla osób do 13. roku życia jeżdżących bez opiekuna, ale tego dnia po ochronne nakrycie głowy chętnie sięgali także dorośli. Pracownicy PCS tego dnia przypominali, że jazda w kasku wymiernie wpływa na bezpieczeństwo łyżwiarzy. Każda wywrotka, o którą na lodzie nie trudno, może wiązać się z niebezpiecznym uderzeniem głową o lód. Dlatego zachęcamy do zakładania kasków przez wszystkich łyżwiarzy.

Akcja promująca bezpieczeństwo na lodowisku cieszyła się dużym zainteresowaniem użytkowników. W niedzielę w sumie przez taflę lodowiska przewinęło się blisko pół tysiąca osób, z których wiekszość skorzystała z kasków. Ich wypożyczenie jest bezpłatne. Każdy, kto jeździł na łyżwach w kasku ochronnym mógł wziąć udział w losowaniu upominków, ufundowanych przez Powiatowe Centrum Sportu, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Społeczną Akademię Nauk.

Do używania kasków na lodowisku zachęcamy przez cały sezon zimowy.

Czytany 595 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 listopad 2018 10:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii:

Powiatowe Centrum Sportu

PCS jest nowoczesnym zespołem obiektów sportowych, który oferuje pełen wachlarz możliwości uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportu przez wszystkie grupy wiekowe.
więcej ...

Dane Kontaktowe

Powiatowe Centrum Sportu
w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96
97-400 Bełchatów
Formularz kontaktowy